5 najpiękniejszych kobiet świata

 

5 najpiękniejszych kobiet świata 

Czym jest właściwie piękno? Dla jednych jest to harmonia, dobra dusza, proporcje, subtelność, wdzięk, ale również dla wielu piękno jest niczym innym jak idealna figura, proporcjonalna twarz czy wysoko położonymi kośćmi policzkowymi czyli inaczej mówiąc piękno cielesne, na nim chciałabym się skupić i przyjrzeć się  jak kobiece piękno zmienia się i ewoluuje na przełomie wieków.

 KRÓLOWA NEFRETETE  

(foty. Philip Pikart, lic. CC BY-SA 3.0).    https://pl.wikipedia.org/wiki/Nefertiti#/media/File:Nofretete_Neues_Museum-edit.jpg

Nie mogłabym pisać o pięknie nie wspominając o królowej Nefretete, żonie faraona Echnatona        (XVIII dynastia, 1550–1292 p.n.e)

Dzięki jej regularnym rysom, wysoko położonymi kośćmi policzkowymi, pięknym pełnym  ustom, małemu nosku i proporcjonalnym brwiom stała się nie wątpliwie jednym z synonimów  starożytnego kanonu piękna.

Maria Antonina

                                                          https://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_Antonina_Austriaczka#/media/File:Louise_Elisabeth_Vig%C3%A9e-Lebrun_-_Marie-Antoinette_dit_%C2%AB_%C3%A0_la_Rose_%C2%BB_-_Google_Art_Project.jpg

Maria Antonina Habsburg (niem. Maria Antonia Josefa Johanna von Österreich; ur. 2 listopada 1755 w Wiedniu, zm. 16 października 1793 w Paryżu) – austriacka arcyksiężniczka, w latach 1774–1791 królowa Francji i Nawarry, do 1792 królowa Francuzów.

Maria Antonina o bardzo charakterystycznej urodzie, ale jak i bardzo trafnej jak na te czasy, była uwielbiana, nadawała trendy które wszyscy naśladowali, ale także przez swą urodę wzbudzała zazdrość, bardzo podpadła metresie żonie, Ludwika XVI.  Miała nieskazitelną śnieżno bladą skórę, o którą bardzo dbała poświęcając codziennie po kilka godzin na skrupulatne nakładanie makijażu, bielącym pudrem i dużą ilością różu.

Audrey Hepburn              https://pl.wikipedia.org/wiki/Audrey_Hepburn#/media/File:Audrey_Hepburn_smokes.jpg

Audrey Hepburn ur. 4 maja 1929 w Ixelles, zm. 20 stycznia 1993 w Tolochenaz − brytyjska aktorka filmowa i teatralna, działaczka humanitarna, filantropka, modelka, tancerka. Ikona kultury popularnej, symbol seksu lat 60. Kobieta z ogromną gracją, perfekcyjną postawą i filigranową sylwetką w połączeniu z piękną ciemną oprawą sarnich oczu i wydatnymi ustami, uczyniły z niej ponadczasowy symbol połączenia urody i klasy.

Marilyn Monroe

https://en.wikipedia.org/wiki/Marilyn_Monroe#/media/File:Marilyn_Monroe_postcard.JPG

Marilyn Monroe, właściwie Norma Jeane Mortenson (ur. 1 czerwca 1926 w Los Angeles, zm. 5 sierpnia 1962 tamże) – amerykańska aktorka, modelka, piosenkarka i producentka filmowa, gwiazda filmowa, ikona kultury popularnej. American Film Institute umieścił ją na szóstym miejscu na liście największych aktorek wszech czasów (The 50 Greatest American Screen Legends). Marilyn nie należała do kobiety naturalnej a droga do wizerunku uwiecznionego na powyższym zdjęciu, była wynikiem dużej ilości rozjaśniacza, operacji nosa czy dużej ilości makijażu jednak nie wyobrażam sobie nie umieszczenia jej na tej liście.  Także trzeba wspomnieć, że te urocze opakowanie ze zmysłowymi ustami, doskonałą figurą i falującymi blond włosami skrywało także inteligentną i oczytaną kobietę.

Anja Rubik

 https://kobieta.wp.pl/rekordowa-aukcja-anji-rubik-dla-wosp-6084276282258561g

Anja Rubik (ur.12 czerwca 1983 w Rzeszowie) – polska modelka pracująca w Stanach Zjednoczonych,
projektantka mody, prezenterka telewizyjna, osobowość medialna i działaczka społeczna.

Na samym końcu umieściłam tą a nie inną modelkę, ponieważ chciałam tym samym pokazać jak drastycznie zmienił się ideał kobiety. Anja jest jedną z najbardziej cenionych i podziwianych modelek na całym świecie a jednak znacznie różni się od pozostałych kobiet, które umieściłam w moim rankingu. Kobieta o bardzo charakterystycznej twarzy z mocno uwydatnionymi kośćmi policzkowymi, wręcz z wyłupiastymi oczami i z sylwetką kościotrupa wydaję się być dla wielu kobiet, mediów ideałem, do którego dążą i podziwiają.

Stworzyłam ten ranking posiłkując się internetem, opiniami ludzi, rodziny, ale oczywiście najbardziej wpłynęła na niego moja opinia i upodobania, czyli tak jak napisałam na samym początku dla każdego piękno oznacza co innego, każdy posiada swój gust i każdy właśnie nim się kieruje.

 

Natalia Małolepszy