A może pojedziemy na drugi koniec świata?

W dzisiejszych czasach, mamy coraz więcej możliwości, dzięki którym możemy podróżować po cały świecie! Odkrywać cudowne miejsca, poznawać inne kultury i ludzi z różnych krajów. Jedną z moich pasji jest właśnie podróżowanie. Sprawia mi przyjemność wyszukiwanie magicznych miejsc na Ziemi oraz organizowanie wyjazdu na własną rękę od A do Z.

W ubiegłym roku miałam możliwość zwiedzenia najpieknięjszego miejsca, w jakim do tej pory byłam. Wyspa pełna tajemnic, wyspa Bogów i przepięknych widoków – jest to krótki, lecz treściwy opis Bali. Jedni ją kochają, inni zaś nienawidzą. Bali jest moją miłością od pierwszego wejrzenia. Kraj ten słynie z wyśmienitej i niedrogiej kuchni, a widoki zapierają dech w piersi. Niesamowity zapach kadzideł unosi się w powietrzu każdego dnia i o każdej porze, a uśmiechnięci i życzliwi ludzie służą pomocą. Niezwykle ciekawy jest rytuał czczenia Bogów przez lokalną ludność, a dzięki temu, że niektóre świątynie pozwalają wziąć udział w takiej ceremonii, mamy możliwość poznania tradycji oraz kultury wyspy. Pomimo tego, że ulice są zatłoczone przez ogromną ilość samochodów i skuterów, nie zniechęciło mnie to do wypożyczenia dukołowego pojazdu. Niebezpieczeństwo na drodze jest duże, gdyż nie ma tam znaków drogowych, a przepisy nie istnieją. Każdy jeździ według swoich preferencji. Jednak po paru dniach można przyzwyczaić się i nauczyć obowiązujacych tam warunków drogowych. Lokalne rodziny jeźdzą na skuterach w 4 osoby, a nawet w 5. Wybierają ten pojazd, gdyż omija on korki szybciej niż samochód – jeźdźą po chodnikach dla pieszych, a nawet między samochodami. Przygoda na Bali dobiegła końca zbyt szybko. A wszystko, co piękne szybko się kończy. Była to najpiękniejsza, a ponadto bardzo magiczna wyspa tajemnic..

Obecnie nie doceniamy tego, jakie mamy w życiu możliwości. Wszystko jest na wyciągnięcie ręki, jeżeli tylko się chce, a nie szuka wymówek. Wyjazd na własną rękę umożliwia nam nie tylko poznanie danego kraju i kultury, ale też zaoszczędzić pieniądze. Odkrywamy miejsca, których nie ma w przewodnikach. Mam nadzieję, że jeszcze nieraz będzie mi dane odnaleźć piękne miejsca na Ziemi.