„Kevin sam w domu” lokalizacja scen

„Kevin sam w domu” w reżyserii Chrisa Columbusa, to komedia, którą wszyscy znają. Oglądanie co roku w święta perypetii chłopca, który przez nieuwagę rodziców zostaje sam w swoim domu dla wielu stało się już swego rodzaju tradycją.
Polacy po zjedzeniu wigilijnej kolacji i rozpakowaniu prezentów zasiadają przed ekrany telewizorów, po to by na nowo przeżywać emocje, związane z oglądaniem komedii.
Film zyskał niesamowitą popularność na całym świecie zarabiając łączną kwotę 477 milionów dolarów, a w kinach wyświetlano go jeszcze długo po okresie świątecznym.
Wiele ludzi twierdzi, że oglądanie „Kevina samego w domu” jest nieodłącznym elementem świąt, ponieważ wspaniale oddaje ich klimat i przypomina co naprawdę jest ważne, zwłaszcza w tym okresie.
Chociaż komedia powoli zyskuje miano „kultowej” niewiele osób wie, gdzie kręcono popularne sceny i jak te miejsca wyglądają dziś, po prawie 29 latach!

DOM

Duża willa, którą widzimy w filmie jest usytuowana na północnych przedmieściach Chicago w miejscowości Winnetka, dokładny adres to 671 Lincoln Ave. Posiadłość została wybudowana w 1921 roku. Na czas kręcenia filmu ówcześni właściciele wypożyczyli swoje miejsce zamieszkania, dostając za to od wytwórni ponad 700 tysięcy dolarów. Dom został sprzedany w 2012 roku za ponad 1,5 miliona dolarów. Posiada 3 piętra, 9 pokoi, 5 łazienek, kuchnię oraz jadalnię.
Domek na drzewie znajdujący się na terenie posiadłości, który widzimy w scenie, gdy Kevin ucieka przed dwoma złodziejami, został stworzony jedynie na potrzeby filmu, po skończonych zdjęciach rozebrany.
Garaż mieszczący dwa samochody również ukazany w komedii podobnie nie znajduje się już na terenie posiadłości, a w 2015 roku przed domem pojawiło się ogrodzenie. Nie zmienia to jednak faktu, że za nim można wykonywać pamiątkowe zdjęcia. Wiele fanów filmu gromadzi się przed willą aby zobaczyć to kultowe miejsce.
Ciekawe czy jej właściciele po kolacji wigilijnej zasiadają przed telewizorem i oglądają „Kevina samego w domu”…

SKLEP

Miejsce, w którym Kevin przez przypadek kradnie szczoteczkę do zębów znajduję się w odległości prawie 2 km od jego domu. Dokładny adres tej lokalizacji to 940 Green Bay Rd. Winnetka.
Obecnie sklep został przemieniony na kawiarnie o nazwie „Graeter’s Ice Cream”, w której można posiedzieć i napić się gorącej czekolady, spoglądając na kolejną lokalizacje z filmu, czyli Hubbard Woods Park, przez który bohater ucieka przed goniącym go policjantem. Co ciekawe budynek z zewnątrz prezentuje się niemal tak samo jak w filmie.

 

 

 

 

 

KOŚCIÓŁ

Budynek, przed który udał się Kevin gdy uciekał przed ścigającymi go włamywaczami znajduje się 5,5 km od kawiarni w lokalizacji 1024 West Lake Avenue, Wilmette.
Jest to kościół Trinitry United Methodist Church. Co roku w okresie świąt przed budynkiem możemy podziwiać szopkę bożonarodzeniową, jest ona jednak znacznie mniej wystawna, niż ta pokazana w filmie. Wchodząc do środka kościoła w okresie przed wigilijnym możemy się natknąć na próby chóru, dokładnie jak to było „Kevinie…”. Należy jednak dodać, że te sceny zostaly nagrane w zupełnie innej lokalizacji, bo w miejscowości Oak Park znajdującej się 48 km na południe od Winnetki.