Powrót do dziecińswa

Istnieje na świecie wspaniałe miejsce. Tutaj nawet niesforne dzieci stają się posłuszne, a dorośli młodnieją w oczach. Disneyland to marzenie nie tylko tysięcy dzieci, fascynujących się produkcjami Walta Disneya, ale również ich rodziców, którzy zostali wychowani na kreskówkach z Myszką Miki, Kaczorem Donaldem albo Psem Goofy.

Park Disneya znajduje się w miejscowości Marne-la-Vallée, około 30 km od Paryża. Warto też zauważyć, że legendarne parki rozrywki znajdują się w sześciu miastach, a mianowicie w Anaheimie, Orlando, Tokio, Marne-la-Vallée, Hongkongu i Szanghaju. Francuski Disneyland jest jednym z najbardziej popularnych. Od momentu otwarcia w 1992 roku odwiedziło go ponad 300 mln osób. Disneyland Paris obejmuje dwie tematyczne strefy, a właściwie dwa parki: Disneyland Park i Walt Disney Studios, na terytorium których znajduje się ponad 60 atrakcji.

Wiele rodziców uważa, za bezsensowne odwiedzanie Disneylandu ze swoim maleństwem i czękają aż dziecko ukończy przynajmniej 10 lat. Ale to są bzdury. Wyobraźcie sobie tylko co odczuwa dziecko kiedy spotyka w parku bohatera swojej ulubionej bajki. Tutaj każde dziecko może przytulić Myszkę Miki, dostać autograf od Królewny Śnieżki albo po prostu zrobić zdjęcie na pamięć, które będzie jeszcze przez długie lata przypominać o wspaniałych wakacjach.

Mnóstwo atrakcji od bardzo spokojnych i przyjemnych, takich jak Peter Pan’s Flight, czy Dumbo the Flying Elephant po takie, które skutecznie podniosą tętno np.: rollercoaster Space Mountain: Mission 2 może zaoferować nam legendarny park rozrywki. A całkowicie poczuć się jak w bajce, pomoże parad bohaterów słynnych kreskówek. Dla dzieci to zostanie niesamowicie wielkim przeżyciem. Zanim opóścić park rozrywki warto pamiętać o jeszcze jednej atrakcji: Disney Dreams. Pałac Śpiącej Królewny, który pozostał już rozpoznawalnym znakiem wszystkich produkcji Disneya.  Sleeping Beauty Castle  wygląda dokładnie tak, jak w bajkach. A najbardziej nas zachwyci niesamowita magiczna atmosfera, która jest stworzona dzięki nowoczesnym technologiom.

Z pewnością mogę stwierdzić że Disneyland to jest niesamowite miejsce. Tylko tu możesz zapomnieć o wszystkim i zanurzyć się w świat dzieciństwa i polecieć w przepiękny świat bajki.