Ukryta Plaża Miłości

 Pięknych plaż na świecie jest wiele. Lecz ta znacznie różni się od reszty, ponieważ na nią dostaniesz się w inny, mniej tradycyjny sposób.

Nieopodal Meksyku- na wyspach Marieta wielką popularnością cieszy się tzw. Plaża Miłości ( Playa De Amor ). Jej nazwa ” ukryta ” ma związek z charakterystycznym ukształtowaniem terenu wyspy. Kilka małych, niezamieszkałych wysepek mieści się kilka kilometrów na zachód od Puerto Vallarta i zatoki Baha de Banderas.

Wyspy te powstały już znacznie, znacznie wcześniej bo w wyniku aktywności wulkanicznej lecz na wielu z nich było widać działalność człowieka. W połowie XX wieku wyspy te pełniły zadanie poligonu doświadczalnego meksykańskiego rządu. Przez detonowanie wielu ładunków i bomb w tym miejscu utworzył się autentyczny, ” ukryty ” kształt tejże plaży.

Jest nazywana ” ukrytą ” z jeszcze jednego powodu. Otóż jeśli chcemy się na nią dostać musimy… przepłynąć podwodny tunel, który łączy plażę z Oceanem Spokojnym. Przepłynąć go możemy jedynie nurkując lub kajakiem. Ale to nie wszystko. Samemu również nie można się dostać na Plażę Miłości bez specjalnego zezwolenia gdyż jest to rezerwat przyrody. Nie oznacza to jednak rezygnacji z wyjazdu, niektóre biura podróży organizują wycieczki nad piękne wyspy.

Jednak po przepłynięciu tunelu czekają na nas niezapomniane widoki. Piękny, złoty piasek oraz krystaliczna, czysta woda. Dla nurków jest to doskonała okazja na podziwianie różnych gatunków ryb, żółwi oraz innych niesamowitych morskich stworzeń.